Inspiracje

Fenomen księgi gości

Sami dosyć rzadko bywaliśmy ostatnio  na imprezach ślubnych. Bynajmniej nie z niechęci, a raczej z racji wieku… my i przyjaciele, rodzina  już lekko po terminie świeżości, dzieci nasze i rodzinne jeszcze nie w wieku poborowym.
Ale w końcu, pomału ruszyło… I z ogromnym zaciekawieniem obserwuję zjawiska i piękne okoliczności towarzyszące ślubom oraz przygotowaniom do nich. I trochę żal, że te dwadzieścia już kilka lat temu, takich fajnych pomysłów nie było 😉

Dzisiaj na tapetę wezmę fenomen  księgi gości. Okazuje się, że księga gości to nieodłączny element każdego wesela. Dzięki niej można zachować najpiękniejsze wspomnienia ze swojego ślubu i uroczystości weselnej.

Księga gości – jaką wybrać?

Co wziąć pod uwagę przy wyborze?  Przede wszystkim gust pary młodej, jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje, więc to pamiątka dla nich, więc musi się im podobać.
Wybierając pamiątkową księgę, zasugeruj się liczbą zaproszonych gości. Dostosuj liczbę kartek tak, aby każdy z przybyłych miał możliwość pozostawienia pamiątkowego wpisu, na pewno niezręcznie byłoby, gdyby najfajniejszej cioci zabrakło miejsca na wpisanie życzeń J

Warto zwrócić też uwagę na materiał, z jakiego księga została wykonana. Grubość oraz jakość papieru mają nie lada znaczenie. Jeśli zależy ci na bardziej ozdobnym efekcie, wybierz papier barwiony lub czerpany z widocznymi włóknami. Natomiast twarda okładka zapewni dłuższą żywotność księdze, dzięki czemu bez problemu przetrwa ona długie lata i na 25 czy 50 lecie będziesz mógł  bez problemu wrócić do wpisanych życzeń i zdjęć.

Równie ważna będzie kwestia oprawy i aranżacji księgi. Dopasuj ją do obranego motywu ślubnego i dodatków obecnych na sali weselnej. Weź pod uwagę kolor okładki i styl, w jakim została wykonana.
Księga gości w stylu boho może być zdobna w koronkowe wykończenia lub stonowany i prosty w formie materiał (np. lniany bądź jutowy).
Złoto, aksamit  i brokat świetnie sprawdzą się w stylu glamour, a drewniana księga doskonale wpisze się w styl rustykalny czy ekologiczny.

Dla osób, którym bliskie jest rękodzieło szczególnie polecamy takie bazy, które można spersonalizować i nadać im własny styl, niepowtarzalny i jeden jedyny, taki jak dzień ślubu.
 Przygotowując się do zakupu, warto zwrócić uwagę na inne produkty, które niekoniecznie mają w nazwie „księga gości”. Otwórz oczy na  rożne albumy  czy art journale, w nich drzemie ogromny potencjał. Bo to naprawdę zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, jak „ubierzesz” swoją księgę.
Jeżeli chcesz urozmaicić wygląd swojej weselnej księgi gości, pozwól przybyłym na wklejanie do niej pamiątkowych zdjęć z fotobudki lub Instaxa. Niepowtarzalny wygląd księgi i świetna zabawa gwarantowane!

Beautiful bride sits with wedding bouquet in a retro car and has fun

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *