Techniki

Farby akwarelowe

Akwarele na dobre zagościły w technikach scrapbookingu i mixed media. Farba po wyschnięciu zachowuje charakterystyczną dla akwareli wodorozpuszczalność. Wybierz odpowiadającą Ci formę akwareli: w kostkach, w tubkach czy w płynie.

Wszyscy zapewne pamiętamy nasze szkolne farby. Cena ich była odpowiednia do jakości, ciężko było uzyskać intensywność kolorów, a paleta także nie była zbyt bogata. Teraz mała kostka ma tak wysoką ilość pigmentu, że wystarczy naprawdę niewielka ilość farby, aby nasze prace zaczęły tętnić kolorami.

Malowanie akwarelami to trudna technika. Nie musisz zajmować się zawodowo malarstwem, by wykorzystywać te farby wodne w swoich pracach. Może je użyć do:

  • odbijania stemplami,
  • chlapania, tworzenia tła,
  • wykonywania własnych papierów,
  • kolorowania kwiatków.

Farby te bardzo łatwo mieszać. Ze względu na szeroki wybór kolorów mamy naprawdę ogromną możliwości. Jeżeli nie wiesz jakie farby akwarelowe wybrać, zdecyduj się na zestaw.

Jakie farby dostępne są na rynku?

Malarstwo akwarelowe jest bardzo popularne zarówno wśród amatorów jak i profesjonalistów. Oferta naszego rodzimego producenta pod marką Renesans, jest bardzo szeroka. Producent znany nie tylko w Polsce z wysokiej jakości i doskonałej ceny.

Akwarele suche w kostkach — Extra Fine Watercolour

Wytwarzane ręcznie według tradycyjnej receptury, naturalnie suszone. Na bazie gumy arabskiej i dokładnie zmielonych pigmentów. Jako spoiwo używany jest miód akacjowy. Pigmenty organiczne i nieorganiczne są starannie dobierane. Charakteryzują się wysoką rozpuszczalnością, odpornością na światło słoneczne. Dostępne w gamie 54 kolorów.

Farby w płynie — Liquarel

Poręczna buteleczka o pojemności 30 ml o dużej sile barwienia. Intensywne kolory są całkowicie transparentne. Z łatwością rozprowadzisz ją pędzlem. Polecamy te farby zwłaszcza do pracy z atomizerami i rozpylaczami. Łatwo przygotujesz odpowiednią mieszankę, dodając niewielką ilość wody.

Farby w tubkach — Intense Water

Najliczniejsza rodzina farb w ofercie Renesans obejmująca 70 kolorów. Większość, bo 50 z nich zostało wyprodukowanych w oparciu, o jeden pigment. Dzięki temu doskonale się ze sobą mieszają i sprawdzą się zarówno w warsztacie profesjonalisty, jak i amatora.

Akwarele w tubie Intense Water charakteryzują się wyjątkową jakością i wydajnością. Równocześnie ich gama kolorystyczna jest pełna i harmonijna. Ich głównym spoiwem jest guma arabska z Kordofanu, regionu stanowiącego środkowy i południowy obszar Sudanu. Zastosowany w produkcji miód to nie tylko środek konserwujący, ale również zapewnia farbie nieporównywalną gładkość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *